taff
04 مرداد 1401 - 18:40

مشکلات و مسائل حوزه رسانه ایلام پیگیری می شود

ایلام-معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام گفت: مشکلات و مسائل حوزه رسانه ایلام پیگیری می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد سبحان حسنی روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه استان گفت: هدف از ارتباط مستمر و تنگاتنگ با اصحاب رسانه شناسایی معضلات و مشکلات مردم جامعه و تلاش برای رفع این مشکلات و از سوی دیگر انعکاس خدمات دولت است که در این راستا ما هم باید مشکلات و تلاش‌های این قشر زحمتکش را برطرف کنیم.

خبرنگار مهروی افزود: بایست بخشی از وقت ما صرف شناسایی ظرفیت‌های استان باشد و در این خصوص بحث و گفت و گو شود و در این مسیر تمام دغدغه‌های ما بالفعل کردن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار با اشاره به نقش رسانه و خبرنگاران از زمان ابتدا شیوع کرونا گفت: نقش رسانه و مطبوعات در زمان شیوع کرونا بسیار کم نظیر بود چراکه در آن مقطع مردم نیازمند اخبار و اطلاعات جدید در خصوص اقدامات پیشگیرانه و درمان کرونا بودند.

کروناکروناوی تصریح کرد: رسانه‌ها در توسعه استان بسیار اثر گذار هستند که در این راستا نیازمند همدلی و هم صدایی هستیم و مرز بندی و دسته بندی ها سهم مهلکی برای جامعه است.

وی افزود: باید انتقاد و ایده‌ها اصحاب رسانه شنیده شود و از ظرفیت‌ها آنان در تمامی ابعاد توسعه استان بهره گرفته شود.

حسنی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اربعین ظرفیت عظیمی برای استان ایلام است، گفت: هم در بعد فرهنگی و معنوی و هم در راستای تقویت زیرساخت‌ها استان باید این فرصت را مغتنم بشماریم.

وی ضمن اینکه به ظرفیت‌های اقتصادی اربعین برای استان اشاره کرد، اضافه نمود: نگاه دولت در حوزه بهداشت و درمان، ساخت اماکن‌های مذهبی و زائرسرای و حوزه زیرساخت‌های ایلام باید ویژه باشد.

معاون استاندار با اشاره به اقدامات زیرساختی انجام شده در حوزه اربعین گفت: برای تامین روشنایی در ایام اربعین پست ۶۳ کیلو وات به بهره برداری رسید و تلاش داریم که پست ۲۲۰ وات ثابت در پایانه نیز ایجاد شود.

وی در بخش دیگری سوم سخنان خود، دلیل اصلی بخش اعظمی از آسیب‌های اجتماعی را مشکلات اقتصادی و معیشتی عنوان کرد و گفت: باید برای این مهم چاره اندیشی شود.

گفتنی است در این نشست هریک از اصحاب رسانه دغدغه‌های استان را در موضوعات مختلف ازجمله در حوزه اربعین مطرح نمودند و برای پوشش گسترده مراسم عظیم اربعین اعلام آمادگی کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 470448