taff
14 مرداد 1401 - 11:59

میراسماعیلی: جنگ نابرابری در قونیه داریم؛ امیدوارم نیت بر برگزاری انتخابات کمیته باشد

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون جودو گفت: جودوکاران ایران پس از چند سال در یک رویداد مهم به میدان می‌روند و معتقدم جنگ نابرابری در قونیه با حریفانی داریم که مدت‌هاست در اردوهای خارجی و مسابقات بین‌المللی حضور داشته‌اند.

«آرش میراسماعیلی» در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص حضور تیم‌های مردان و زنان جودوی ایران در بازی‌های کشورهای اسلامی، اظهار داشت: شرایط ما نسبت به رشته‌های دیگر سخت است چراکه جودوکاران ایران پس از مدت‌ها در یک رویداد سنگین حضور می‌یابند.

«آرش میراسماعیلی»وی افزود: ما در فدراسیون و همچنین اعضای کادر فنی، تا جاییکه توانستیم اردوها را مرتب و منظم و با استفاده از امکانات مناسب برگزار کردیم. نفراتی که در اردو بودند نیز حقوق دریافت کردند و تلاشمان بر این بود تا شرایط مناسبی را برای زنان و مردان جودو فراهم سازیم.

میراسماعیلی گفت: اردوی پایانی تیم مردان در کیش در حال برگزاری است که دوستان ما در منطقه آزاد کیش، هیات جودو و تربیت بدنی جزیره کیش زحمات زیادی کشیدند. بانوان نیز مرحله پایانی تمرینات را در انزلی پیگیری می‌کنند که خوشبختانه هیات جودو نیز بهترین امکانات را فراهم کرده است.

بنابر اعلام وی، تیم‌های جودوی ایران روز ۱۹ مردادماه راهی قونیه می‌شوند و مسابقات انفرادی جودوی بازی‌های کشورهای اسلامی طی روزهای ۲۴ و ۲۵ همین ماه و پیکارهای تیمی هم بیست و ششم انجام می‌شود.

رئیس فدراسیون جودو گفت: خیلی تلاش کردیم برای بانوان اردوی خارجی داشته باشیم که متاسفانه فراهم نشد اما یک مربی مطرح خانم از کرواسی را به ایران آوردیم که ۱۱ روز تمرینات را زیر نظر داشت. تیم مردان نیز چند اردو و مسابقه خارجی داشت.

وی گفت: تلاش زیادی انجام شد و به تک تک جودوکاران ایران در قونیه امیدواریم. تیم‌های جوان و آینده‌داری در اختیار داریم. البته یک جنگ نابرابر داریم چراکه سایر تیم‌های حاضردر بازی‌های کشورهای اسلامی، اردوهای خارجی و مسابقات متعددی را داشته‌اند اما جودوکاران ایران می‌توانند با غیرت خود مبارزات خوبی را در تاتامی ارائه کنند.

میراسماعیلی تصریح کرد: می‌خواستند ما را سرخورده کنند و برخی دوست نداشتند در قونیه حاضر شویم و از قطعی شدن اعزام تیم ایران ناراحت شدند. خوشبختانه تلاش ارگان‌های ورزش کشور و فدراسیون جواب داد و شخص رئیس فدراسیون جهانی نیز دوست داشت تیم ایران در قونیه حاضر باشد و موافقت اعلام شد.

وی در خصوص تعلیق جودوی ایران و طولانی شدن روند اعلام رای دادگاه عالی ورزش، گفت: منتظر دوم شهریورماه برای اعلام رای هستیم. نامه‌ای اعتراضی ارسال کردیم که چرا اعلام رای، هفت مرتبه به تعویق افتاده است. با مسوولان جهانی مذاکراتی داشتیم و اگر رای به سود ما باشد که همه چیز به حالت عادی بازمی‌گردد و در غیر اینصورت، دوباره مذاکرات مستقیمی با فدراسیون جهانی خواهیم داشت.

رئیس فدراسیون جهانی گفت: هر اتفاقی رخ دهد، تیم ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو شرکت می‌کند چراکه اگر تعلیق باقی بماند نیز، ۲۰ شهریورماه سال آینده، چهار سال محرومیت به اتمام می‌رسد و بازی‌های آسیایی در مهرماه سال آتی برگزار می‌شود. پس مشکلی برای اعزام به هانگژو وجود ندارد. پس از آن هم برای اینکه جودوکاران ما از سهمیه المپیک دور نشوند می‌بایست در مسابقات دارای امتیاز رنکینگ شرکت کنند تا سهمیه بگیرند.

وی در ادامه از اعضای کادرفنی، روانشانس و بدنساز تیم ملی جودو تشکر کرد و افزود: سعی کردیم شرایط خوبی را فراهم کنیم که خوشبختانه ملی‌پوشان نیز از امکانات رضایت دارند. به بچه‌ها اعلام کردم که به نتیجه نگاه نمی‌کنیم چون شرایط ما با حریفان قابل قیاس نیست، اما تلاش جنگیدن و نمایش خوبی که از جودو خواهند داشت برای ما ارزشمند و دارای اهمیت است. ما تکلیفمان را انجام دادیم و هرچه خدا بخواهد همان رقم می‌خورد.

میراسماعیلی در خصوص در پیش بودن انتخابات کمیته ملی المپیک، بیان کرد: امیدوارم نیت دوستان در کمیته ملی المپیک بر این باشد تا انتخابات زودتر و در زمان اعلام شده برگزار شود. همه ما ورزشی‌ها دغدغه برگزاری را داریم تا وضعیت کمیته تعیین تکلیف شود. این انتخابات برای ورزش سرنوشت‌ساز است چراکه سال آینده بازی‌های آسیایی و سپس المپیک در پیش است.

وی گفت: امیدوارم صادقانه نیت بر برگزاری باشد و امیدوارم مجمع تصمیم خودش را بگیرد. معتقدم کمیته باید دست ورزشی‌ها باشد. اکنون چندین قهرمان در قامت رئیس فدراسیون حضور دارند و وزارت ورزش نیز توسط یک مدیر ورزشی اداره می‌شود. با تمام احترامی که برای افراد سیاسی و سایر نفرات که سال ها در ورزش بوده‌اند قائلم باید بگویم که ورزش ایران به بلوغ فکری رسیده و می‌خواهد تفکرات ورزشی بر کمیته المپیک حاکم باشد.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 535913