taff
24 اسفند 1401 - 09:06

احضار دوباره مدیران گلستانی برای بررسی وضعیت مرال ها در پارک قرق

گرگان- داستان عمومی و انقلاب مرکز گلستان، مدیران منابع طبیعی و محیط زیست استان را برای بررسی وضعیت گوزن های قرمز ایرانی در پارک جنگلی قرق احضار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در پی انتشار خبری در خبرگزاری مهر مبنی بر تامین نشدن خوراک مرال های پارک جنگلی قرق، نماینده دادستان مرکز استان برای بررسی موضوع به محل نگهداری این حیوانات رفت.

دادستان مرکز استان گلستان گفت: علیرغم اینکه خرداد ماه امسال برای ساماندهی وضعیت گوزن های پارک جنگلی قرق با حضور مدیران منابع طبیعی، محیط زیست و شهرداری قرق، تصمیم گیری شده بود اما بررسی ها حاکی از بی توجهی به نگهداری این گونه جانوری منحصر به فرد ایرانی است.

محمود اسپانلو افزود: در بازدید امروز از پارک جنگلی قرق با دستور دادستانی، خوراک یک ماه این گوزن ها تامین شد.

وی ادامه داد: پنج شنبه هم در جلسه ای که در دادسرای گرگان با حضور مدیران منابع طبیعی، محیط زیست، شهرداری قرق و دامپزشکی استان برگزار می شود، درباره وظایف هر دستگاه در قبال نگهداری این جانوران تصمیم گیری خواهد شد.

دادستان مرکز استان گلستان گفت: اگر در بررسی ها کوتاهی یا ترک فعل این مدیران مشخص شود از باب ترک فعل هم برای متخلفان پرونده تشکیل خواهد شد.

خبرگزاری مهر، روز گذشته خبری مبنی بر گرسنگی ۱۰ روزه گوزن های قرمز پارک جنگلی قرق در فضای مجازی منتشر کرد.

حدود نیم قرن پیش نخستین مرکز تکثیر و نگهداری مرال در کشور با هدف بقای نسل این گونه کمیاب در پارک جنگلی قرق گرگان تاسیس شد.

هم اکنون هشت مرال در این پارک جنگلی نگهداری می شود که ۶ گوزن ماده آبستن هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1093917