taff
31 شهریور 1401 - 11:52

مقاوم‌سازی ۲ میلیون واحد مسکونی در برنامه هفتم توسعه

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن گفت: به دنبال بهسازی و مقاوم‌سازی واحدهایی روستایی هستیم تا بتوانیم با مقاوم‌سازی ۲ میلیون واحد مسکن در برنامه هفتم توسعه توجه به رویکردهای بیشتر را در سطح کشور رقم بزنیم.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، محمدرضا شاملو امروز در دیدار با مسئولان بنیاد مسکن استان اردبیل اظهار داشت: سالانه مقاوم‌سازی و بهسازی 200 هزار واحد مسکن کم‌دوام و غیرمستحکم روستایی در کشور محقق می‌شود که در این زمینه بنیاد مسکن با رویکرد توسعه و عمران روستاها در تلاش است تا تامین سرپناه مناسب و ایمن را برای روستاییان هدفگذاری کند و تمهیدات لازم را در این زمینه به کارگیرد.

خبرگزاری تسنیمز اردبیل،اردبیلوی بیان کرد: رویکرد توسعه و عمران روستاها با تامین سرپناه مناسب و ایمن برای روستاییان هدفگذاری شده و به دنبال بهسازی و مقاوم‌سازی واحدهایی روستایی هستیم تا بتوانیم با مقاوم‌سازی 2 میلیون واحد مسکن در برنامه هفتم توسعه توجه به رویکردهای بیشتر را در سطح کشور رقم بزنیم.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن گفت: در تلاش هستیم تا پنج سال آینده بتوانیم تامین خانه‌های ایمن و مقاوم را شاهد باشیم تا در برابر زلزله مقاوم‌سازی شود که به همین منظور دولت سیزدهم پرداخت تسهیلات برای مقاوم‌سازی واحدهای روستایی تا 200 میلیون تومان انجام یافته و دولت درصدد است با همراهی بانک‌ها پرداخت تسهیلات را انجام دهد.

شاملو افزود: 13 درصد سود این تسهیلات از سوی دولت پرداخت شده و متقاضیان چهار درصد سود تسهیلات را پرداخت می‌کنند که این موضوع نیز به نوبه خود برای متقاضیان بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

انتظار 23 ساله سهامداران تعاونی مسکن دارایی زنجان برای خانه‌دار شدن

انتظار 23 ساله سهامداران تعاونی مسکن دارایی زنجان برای خانه‌دار شدنچرا سرعت پرداخت وام ودیعه مسکن کُند است؟/ بانک مرکزی پاسخ داد

چرا سرعت پرداخت وام ودیعه مسکن کُند است؟/ بانک مرکزی پاسخ دادکمیته امداد 2 هزار و 972 مسکن برای مددجویان استان مرکزی می‌سازد

کمیته امداد 2 هزار و 972 مسکن برای مددجویان استان مرکزی می‌سازدوی تصریح کرد: اجرای طرح‌های بهسازی و نوسازی واحدهای مسکونی روستایی در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم اهداف پیش‌بینی شده ما را در تحقق اهداف مورد نظر رهنمون کند و از مهاجرت‌های بی‌رویه را از روستاها بگیریم.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن گفت: انتظار می‌رود با ایجاد فرصت‌های اشتغال در روستاها جلوی مهاجرت‌ها گرفته شده و ماندگاری روستاییان در واحدهای مسکونی را شاهد باشیم و حمایت و پشتیبانی از روستاها به عنوان کانون تولید و توسعه سیاست دولت سیزدهم است و بنیاد مسکن با طرح‌های مختلف سعی دارد عمران و آبادانی روستاها به عنوان یک برنامه تعریف شده است.

انتهای پیام/144/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 751607